Продавець АДВОКАТ & ПОЛИГРАФ розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
2 відгуків
ТЕСТИРОВАНИЯ НА ПОЛИГРАФЕ! ГАРАНТИЯ КАЧЕСТВА И ЗАКОННОСТИ!ЗАКАЗАТЬ ТЕСТ
АДВОКАТ & ПОЛИГРАФ - "Мы видим то, чего не замечают другие!"
+38 097 067 97 97
+380 97 067 97 97
+380 50 543 32 69
+380 97 625 32 71

Законність застосування поліграфа (детектора брехні)

Законність застосування поліграфа (детектора брехні)

Законність використання детектора брехні в Україні

Психофізіологічні дослідження з використанням поліграфа (детектора брехні) в повній мірі відповідає моральним, етичним і правовим нормам і положенням, орієнтовані на діючі нормативні норми, правову базу та законодавство України.

Нормативні документи,
регламентують застосування поліграфа в Україні

У сфері психофізіологічних досліджень

Згідно з нормами чинного законодавства, а саме Закону України «Про ліцензування окремих видів господарської діяльності» від 01.06.2000 року № 1775-III, а також доповнень від 24.06.2004 року, внесених до ст. 9 , п. 68, відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» від 19.06.2003 №966, - психофізіологічне тестування в перелік ліцензованих видів діяльності не включено.

Психофізіологічне тестування не відноситься в тому числі і до медичної діяльності, необхідність ліцензування якої передбачено законом, про що свідчать ст. 17, 74 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я». Номенклатура робіт і послуг з надання медичної допомоги, затверджена вищевказаним Наказом, не містить такого виду медичної діяльності як психофізіологічне тестування.

Для надання послуг за психофізіологічним тестування отримання спеціальних дозволів не потрібно, так як психофізіологічне тестування не пов'язано ні з лікуванням, ні з оздоровленням, ні з профілактикою тестованих. Таким чином, надання послуг за психофізіологічним тестування ліцензуванню не підлягає.

Послуги з психофізіологічним тестування носять інформаційний і консультативний характер, і відповідно до чинного податкового законодавства України, відображаються у складі інших витрат, пов'язаних з виробництвом і реалізацією.

У сфері кадрової безпеки та безпеки бізнесу

 1. Конституція України, розділ 2 «Права, обов'язки людини і громадянина»; ст. 26,40,138,139 та ін.
 2. Кодекс законів про працю України, визначає:
  Ст. 21- Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства..., за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою... Особливою формою трудового договору є контракт, в якому... права, обов'язки і відповідальність сторін, умови розірвання договору можуть встановлюватися угодою сторін.
  Ст. 26 - При підготовці трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається
  Ст.40 - трудовий договір з працівником може бути розірваний при виявленні невідповідності цього працівника займаній ним посаді.
  Ст. 41 - Додаткові підстави розірвання трудового договору...; 2 ч....винних дій працівника, який безпосередньо обслуговує грошові та товарні цінності, якщо дії дають підстави для втрати довіри до нього з боку власника; ч. 3...вчинення працівником...аморального вчинку, не сумісного з продовженням даної роботи.
  Ст. 130 - Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству...
  Ст. 138 - Для накладення на працівника матеріальної відповідальності...власник повинен довести наявність умов, передбачених ст. 130 цього Кодексу.
  Ст. 139 - Працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно..., своєчасно і точно виконувати розпорядження власника, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимоги нормативних актів..., дбайливо ставитися до майна власника...
 3. Постанова Кабінету Міністрів України №170 від 19.03.1994 р. "Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору" закріплює право роботодавця на припинення трудових відносин та з інших причин, які не передбачені трудовим законодавством, але вказані в трудовому контракті (п. 21 Постанови). При складанні умов Контракту можливе включення в його структуру положень про проходження працівником психофізіологічних перевірок як при влаштуванні на роботу, так і при необхідності вже в період роботи.
 4. Національний класифікатор видів економічної діяльності України (КВЕД), затверджений Наказом Держспоживстандарту України №375 от26.12.2005 р.;
 5. Закони України - "Про стандартизацію", "Про державну таємницю", "Про інформацію", "Про банки і банківську діяльність", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг", "Про оперативно-розшукову діяльність";
 6. Постанова Кабінету Міністрів України "Про перелік відомостей, що не складають комерційну таємницю" № 611 від 09.08.1993 р.;
 7. Закон України «Про власність», «Про підприємництво», «Про підприємства», «Про господарські товариства».
 8. Цивільний кодекс України: ст. 505 - Поняття комерційної таємниці; ст. 506 - Майнові права інтелектуальної власності на комерційну таємницю; ст. 507 - Охорона комерційної таємниці органами держ. влади; ст. 508 - Строк права інтелектуальної власності на комерційну таємницю.
 9. Господарський кодекс України, ст. 36 - «Неправомірне збирання, розголошення та використання відомостей, що є комерційною таємницею» та ін.
 10. До міжнародних правових норм можна віднести Вимоги Стандартів BS ISO / IEC 17799:2005

Психофізіологічні тестування не порушують права громадян України, так як проводяться тільки після письмового, добровільної згоди людини.

Опитування з використанням комп'ютерного поліграфа (детектора брехні) необхідно проводити тільки після добровільної згоди тестованого людини, оформленого у письмовій формі.