Продавець АДВОКАТ & ПОЛИГРАФ розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
2 відгуків
ТЕСТИРОВАНИЯ НА ПОЛИГРАФЕ! ГАРАНТИЯ КАЧЕСТВА И ЗАКОННОСТИ!ЗАКАЗАТЬ ТЕСТ
АДВОКАТ & ПОЛИГРАФ - "Мы видим то, чего не замечают другие!"
+38 097 067 97 97
+380 97 067 97 97
+380 50 543 32 69
+380 97 625 32 71

Розпізнавання брехні.

Розпізнавання брехні.

Ознаки вегетативної нервової системи

Організм – це єдине ціле, отже, тіло і свідомість – частини однієї системи. Впливаючи на одне, ми можемо побачити інше і зробити з цього відповідні висновки.

Ознаки вегетативної нервової системи (ВНС) завжди були дуже інформативними, саме на них спиралися перші моделі детекції брехні і перші поліграфи. Так, в Китаї в якості поліграфа застосовувалася рисова мука: чоловік тримав борошно в роті і йому задавали питання, якщо мука була сухою, він визнавався винним. В Африці для цього використовувалося страусине яйце. У Древній Русі для доказу істини застосовували випробування вогнем або водою. Сучасні поліграфи – більш точні прилади, але вони все одно спираються на психофізіологічні показники і зв'язку психічного і фізіологічного.

Психофізіологічні спостереження – найбільш стародавні і архаїчні спостереження. Коли дівчина почервоніла від сорому перед юнаком, а юнак, поспостерігавши, зв'язав ці зміни з собою як зі стимулом, що викликав їх, з тих пір і з'явилися психофізіологічні дослідження. З цього моменту про психологічних станах і емоціях стали судити за фізіологічним змінам. Може, саме цей момент і став відправною точкою, від якої починає свій звіт без інструментальна детекція брехні.

Одними з перших дослідників психофізіологічних процесів в організмі людини були Гален і Гіппократ. Вивчаючи мозок свиней і биків, Гален припустив, що головний мозок є основою всієї нервової системи людини. Гіппократ звернув увагу на те, що поведінка людини змінюється у зв'язку з ушкодженням головного мозку при пораненні.

Нервова система складається з мільярдів нервових клітин – нейронів, які пов'язані між собою електричними або хімічними зв'язками. Місце контактів нейронів називають синапсом. Вся нервова система поділяється на основну і периферичну. Основна нервова система складається з головного мозку, стовбура мозку і спинного мозку. Периферична нервова система включає всі нервові волокна, що йдуть від мозку до всього тіла. Таким чином головний мозок взаємодіє з світом через периферичну нервову систему. Інакше кажучи, мозок не міг би говорити, якщо б у нього не було рота, не міг би бачити, якщо б у нього не було очей.
Периферичну нервову систему поділяють на соматичну і вегетативну або вісцеральну, так як вона управляє внутрішніми органами тіла (від латинського viscera – внутрішня, нутрощі).

Оскільки ВНС безпосередньо пов'язана з усіма внутрішніми органами, а організм є одним цілим, то саме вплив на головний мозок певними стимулами допомагає нам розпізнати значимість того або іншого стимулу з реакції в каналах ВНС.
У свою чергу, ВНС поділяється на симпатичну і парасимпатичну нервові системи.
Основним завданням симпатичної нервової системи є мобілізація функцій всього організму в період небезпеки. Мобілізація організму пов'язана з низкою реакцій починаючи від розщеплення глікогену в печінці, з якого утворюється глюкоза – додаткове джерело енергії, і закінчуючи змінами в диханні, в області очей і циркуляції крові.
Кожній з цих реакцій людина керувати не може, вони є адаптивним механізмом пристосування, виробленим у процесі еволюції.

Дія симпатичної системи охоплює все тіло і підтримується досить довго. Саме цей факт дозволяє нам при правильному підході верифікувати правдивість чи хибність висловлювань.

Парасимпатична нервова система є антагоністом симпатичної і повертає організм нормальне функціонування. Ці системи завжди працюють злагоджено, тому деякі фактори не можуть бути точними маркерами в детекції брехні. Наприклад, розширення зіниці може бути пов'язано як з роботою симпатичної, так і парасимпатичної нервової системи.
У таблиці нижче наведені функціональні відмінності між роботою однієї й іншої нервових систем.З таблиці видно, що мозок по одному з каналів пов'язаний з мозковим шаром надниркових залоз – ендокринної залозою, виділяє гормони, які виконують роль провідників хімічних сигналів в різні частини організму. В ситуації стресу включається адренергическая система, що отримала свою назву від назви гормону «адреналін». Для парасимпатичної нервової системи існує інший механізм передачі сигналів – це ацетилхолін. Оскільки адреналінова нервова система більш повільна, то ми можемо помічати зміни і неозброєним оком. Природно, вчені в різні часи намагалися це зафіксувати. Так з'явився поліграф – прилад, який реєструє ряд показників ВНС.

Метод детекції брехні із застосуванням поліграфа не беззаперечний як в Росії, так і в США. Більш того, поліграф заборонений в 23 штатах Америки. Не в усіх штатах поліграфні дослідження беруть в якості доказів у суді. Ця ж ситуація сталася і в РФ. Одна з постанов Верховного Суду закликає суддів не приймати в якості основного доказу експертизу із застосуванням поліграфа, однак цей метод в руках професіонала є абсолютно надійним і дозволяє отримати результат в 99.9% випадків. Проблема не в приладі, а в професіоналізмі того, хто сидить за цим приладом.